Neúspěšná kvalifikace o extraligu

21.06.2021 | Štěpán Srp

Týmu kadetů nevyšla v sobotu kvalifikace o extraligu U17. Setrvávají tedy v druhé nejvyšší soutěži.

Tým U17 v sobotu bojoval o jedno ze 4 nových míst v extralize U17, tedy v nejvyšší tuzemské kadetské soutěži. Ráno ho čekal zápas s BK Lions Jindřichův Hradec a ten samý den večer ještě zápas s BK Opava.

V obou zápasech se nevydařil vstup do utkání a náš tým U17 již od prvních čtvrtin ztrácel na soupeře dvojciferný počet bodů. Tento deficit se bohužel ani v jednom z utkání nepodařilo vymazat a tak kadeti zůstávají v lize U17 - druhé nejvyšší domácí soutěži.

Vítězem skupiny A (tedy skupiny ve které byl i náš tým) se stala BK Opava, která automaticky postupuje do extraligy. Druhý Jindřichův Hradec bude o poslední volné místo v extralize bojovat v 2. kole baráže s týmy BC Žďár a BK Ústí nad Labem.

Komentář trenéra U17 Petra Ulrycha:
"Jak říkala moje babička “Dal ses na válku, tak bojuj” a jak říkal můj otec “Každá kvalifikace by se měla zkusit i kdyby byla sebetěžší”. V okamžiku kdy jsme se dozvěděli, že díky situaci můžeme hrát “zdarma” kvalifikaci o extraligu, navíc to byly jediné dva zápasy, které nám po obnovení sportu ČBF zprostředkovala, na hráče jsme nijak netlačili a šli jsme to odvážně zkusit. Příprava byla po 4 týdny velmi intenzivní a přístup hráčů byl ukázkový. Odehráli jsme 4 velmi kvalitní zápasy se špičkovými týmy. (Všechny byli v kvalifikaci úspěšné). Samotná kvalifikace byla konfrontace s dvěma týmy, které budou příští rok ostřic k republikové špičce. Kluci bojovali na maximum a jsem z předvedených výkonu spokojený. V prvním zápase se nám nedařilo v zakončení a tak je výsledek trochu nevypovídající. Druhý zápas ukázal že se během cele přípravy zlepšujeme a jsme čím dal více konkurenceschopní. Předvedli jsme slušný výkon s týmem Opavy, který patří v tomto ročníku do špičky. Líbil se mi i přístup hráčů, který ukazuje dobré jádro týmu a dává naději a potenciál do příští sezóny. Myslím si ze až budeme moci trénovat v tělocvičně od září naplno půjdeme nahoru. Díky všem za podporu."

Výsledky:

Sokol Vyšehrad vs. BK Lions Jindřichův Hradec 23:95 (7:23,13:41,14:75)

BK Opava vs. Sokol Vyšehrad 98:53 (27:15,53:32,73:46)