Rozhovor s trenérem A týmu Miroslavem Markem

17.03.2021 | Štěpán Srp

Jako další důležitý člověk v rámci našeho klubu, odpovídal na otázky hlavní trenér A-týmu Miroslav Marko. Tým pod dohledem trenéra Marka hraje již 3. sezónu v 1. lize - druhé nejvyšší české soutěži. Výkony našeho hlavního týmu však nebyly jediným tématem rozhovoru. Trenér Marko mluví i o svých oblíbených týmech nebo o tom jak vypadá jeho běžný den.

Dobrý den trenére, díky že jste si na tento rozhovor udělal čas.
Hned na začátek by mě zajímalo, jak vlastně vypadal Váš běžný den, když bylo všechno ještě "normální"?

Chodil jsem do práce na VSC a pak na tréninky na Vyšáku, mezitím jsem si udělal představu, co bychom měli udělat na tréninku a jak inovovat náš herní projev.

Jak naopak vypadá Váš běžný den dnes, v tomto složitém období a kde berete energii?

Kromě jednoho dne v týdnu opět chodím do práce a snažím se být v kontaktu zejména s Kefim [asistent Jan Kefurt, pozn. autora], který má přehled o činnosti našich hráčů, a snažím se obden dělat něco pro svoji fyzickou kondici.

Jak moc ovlivní toto kovidové období basketbal v Čechách, potažmo sport obecně?

Z pohledu basketu mi je hrozně líto zejména hráčů 16 až 20 let, kteří měli velké plány prostřednictvím basketu, či už studia v USA, nebo cesta přes špičkové týmy v Evropě, a co se týče Vyšehradu mám trošku obavy, aby nás bylo dost pro příští sezonu.

Jak podle Vás dopadne aktuální basketbalová sezóna? Rozjede se opět?

Dnešním dnem jsem trošku pesimistický, ale pevně věřím, že začátek června už budeme v plném zatížení.

Teď tedy přímo k týmu. Jak hodnotíte letní přípravu a začátek 1 ligy? Jaké tým měl ambice?

Ambice jsme měli hrát klidný střed tabulky s nejlepší obranou v soutěži a chtěli jsme zapojit zejména mladší hráče s perspektivou dalších sezon.

Co si myslíte o profesionalizaci 1.ligy mužů?

Jestli vycházíme z podmínek našeho klubu, tak mi to připadá nereálné.

Kdybyste si mohl vybrat a trénovat jakýkoliv tým na světě, jaký by to byl?

Hmm... můj oblíbený basketový team je Boston Celtics a evropský Žalgiris Kaunas, tak asi tam.

Jakému týmu letos fandíte v nejvyšší české basketbalové lize a proč?

To mám trošku problém mám dva týmy, Svitavy (hraje syn) a USK (prožil [jsem zde] nejlepší kariérní období).

Sledujete i jiný než český basketbal? Jaký?

To je už notoricky známo, že NBA mě moc nebere, ale hrozně rád sleduji Nymburk v EL a v Euroleague všechny zápasy.

Je něco, co byste chtěl nakonec vzkázat hráčům, kteří již měsíce nemohou do hal?

Vzkaz je úplně jednoduchý, jestli já v 57letech dělám obden něco pro svoji fyzičku, tak naše nemehla (nadsázka) musí dělat každý den něco (fartleky, posilovna s vlastní vahou, kola a určitě nezapomenout, že vždy lze něco udělat pro svoji satisfakci z pohybu).

Díky za rozhovor!