Rozhovor s předsedou klubu Lukášem Slabochem

10.03.2021 | Štěpán Srp

V dalším rozhovoru jsme vyzpovídali člověka, který je zodpovědný nejen za fungování celého klubu, ale i za řadu dalších, neméně důležitých, věcí. Co všechno dalšího jako předseda dělá? Jak hodnotí výkony A-týmu a aktuální situaci? A co dělá ve volném čase? Na tyto a další otázky odpovídal Lukáš Slaboch, předseda klubu Sokol Vyšehrad.

Dobrý den, děkuji že jste si udělal na tento rozhovor čas. Prvně o Vaší pozici, pozice předseda může znít pro někoho trochu abstraktně. Co všechno v klubu vlastně děláte?

Ahoj, funkce předsedy si jednoduše lze představit jako manažera, který je zodpovědný za celkové fungování basketbalového oddílu. Pravidelně komunikuje a koordinuje činnosti uvnitř klubu. Jedná se o komunikaci s trenéry, zástupci ostatních sportovních oddílů, hospodářem, jednatelem a účetní. Je vztyčným bodem při komunikaci mimo klub, především ve vztahu k České basketbalové federaci a Pražskému basketbalovému svazu. Je členem výboru a má tak přímý vliv například na rozhodování o přímých investicích do vybavení tělocvičny a jejího technického stavu. Letos jsme například modernizovali světelné tabule a plánujeme instalovat stahovací koše na mini basketbal.

A-tým je od sezóny 2018/19 v druhé nejvyšší soutěži. Jak jste spokojen s výsledky týmu?

Jsem především spokojen s tím, že se A týmu podařilo do druhé nejvyšší soutěže probojovat. Už to je pro náš klub velkým úspěchem. Za tento úspěch můžou z mého pohledu dva faktory. Jedním je kvalitní trenér Miroslav Marko a druhým je zdravé jádro týmu, které tvoří hráči, kteří jsou velcí přátelé i mimo basketbalové hřiště. Věděli jsme, že 1.liga bude jiná než druhá. Je daleko rychlejší a klade na hráče daleko více fyzických nároků. Snažíme se na to reagovat zapojením mladých hráčů a vylepšujeme tréninkové procesy, například zapojením kondičního trenéra v přípravě, kde se zaměřujeme na zlepšení těchto parametrů.

Jak, jako předseda týmu, hodnotíte způsob, kterým klub zvládá aktuální situaci.

Možností, jak se udržovat v kondici mnoho není, přesto s trenéry hledáme alternativy vhodné pro jednotlivé věkové kategorie. Myslím si, že se nám to daří a ti kteří sport mají rádi, tak s námi trénují.

Co jsou cíle či plány, kterých chcete s klubem dosáhnout v nejbližší době?

Těžko se v této době cokoliv plánuje. Budu spokojený, když se budou hráči i v této složité době hýbat, najdou si ke sportu svou cestu, abychom se po rozvolnění opět všichni sešli na palubovce plní chutě a zdravém hladu po basketbalu.

Odpusťte, ale musím se zeptat. Máte nějaké informace o tom jak (pokud vůbec) bude pokračovat basketbalová sezóna?

Nějaké informace mám, jde ale spíš o scénáře, kdyby…možná …uvidíme…. Takže nic, co by se dalo považovat za informaci, kterou bych mohl sdělovat. Můj osobní názor je takový, že se nic zásadního do konce této sezony nestane.

Mimo jiné hrajete i v našem "C" týmu. Jak se, čistě jako hráč, těšíte až budete moct zase hrát?

Těším se hodně. Chybí mi kamarádi z týmu, srandičky v šatně a pocit vítězství, který ti nic nenahradí.

Jaké jsou Vaše jiné záliby mimo basketbal?

Svůj volný čas rozděluji mezi přítelkyni Lucii a sport obecně. Posední dobou vede hodně horské kolo.

Co jsou Vaše osobní cíle v tomto roce? A na co se těšíte v roce 2021?

Hlavně se z toho nepo….t. Těším se, až skončí pandemie a budeme všichni fungovat normálně. Přežít tuto nelehkou dobu v psychické pohodě. Těším se, až se naše životy zase vrátí no normálu.

Něco, co byste chtěl vzkázat čtenářům a fanouškům na závěr?

Přeji všem pevné nervy, úsměv na tváři a pevné zdraví. Děkuji všem, kteří nás podporují a jsou s námi.

Díky za rozhovor!