Rozhovor s Tomášem Mrázem o bronzu z Českého poháru

22.02.2021 | Štěpán Srp

Minulý víkend všechny šokoval tým Královských Sokolů, když na Českém poháru v Nymburce vybojoval 3. místo. Součástí týmu z Hradce je i Tomáš Mráz, kterého bylo možné vidět tuto sezónu i v dresu Sokola Vyšehrad.

Tým z Hradce je v nejvyšší soutěži teprve třetím rokem, ale i přesto se mu podařilo překvapit a na Českém poháru dosáhl na 3. místo po porážce favorizovaného USK ve čtvrtfinále a těsné výhře nad Pardubicemi v přímém boji o 3. místo. Vše z blízka sledoval Tomáš Mráz, který je na hostování v našem "A" týmu a jeho domovským týmem jsou právě Královští Sokoli.

Na otázky nejen o turnaji Tomáš odpověděl v krátkém rozhovoru:

Ahoj Tomáši, především gratuluji k bronzu, který jsi získal se svým týmem Královští Sokoli v Českém poháru. K tomuto úspěchu se pojí i moje první otázka. Jaký je to pocit, mít bronz z Českého poháru?

Je to skvěly pocit, hnedka první sezónu v KNBL dosáhnout takového úspěchu, a ještě když jsme v soutěži teprve třetím rokem.

Před turnajem by si málokdo pomyslel (možná právě protože jsou v KNBL teprve třetí rok), že se Královští Sokoli probijí až k bronzu. Kde je podle Tebe největší síla vašeho týmu? A čekali jste před turnajem, že získáte 3. místo?

Tak jádro našeho týmu tvoří zkušení hráči jako Peter Sedmák, Pedja Stamenkovic a Pavol Lošonský kteří mají obrovský přínos pro tým. A dále máme dobrou palebnou sílu za tři body, díky Jiřímu Šolouvi, Filipu Haladovi a Ondrovi Peterkovi.

Myslím si, že to nikdo nečekal a už vůbec ne my, všichni jsme už čekali volný víkend, ale jak to dopadlo už víte.

Zápas o 3. místo s Pardubicemi byl nerozhodnutý až do samého konce. Kdy pro tebe nastal ten moment, kdy jsi věděl že 3. místo je vaše?

Až v posledních vteřinách, kdy jsme doskočili a věděli že už je to naše a nastala neskutečná euforie.

Co bylo na celém turnaji nejtěžší?

Tak určíte poslední čtvrtina proti Pardubicím, kdy skoré bylo furt vyrovnané, ale naštěstí jsme neztratili nervy a udrželi koncentraci a došli si pro vítězství. Za zmínku stoji výkon Petera Sedmáka, který i když je nejstarší hráč týmu, tak dal skvělých 24 bodů a od začátku zápasu skolil hráče Pardubic.

Během aktuální situace jsi ty jeden z těch "šťastnějších" basketbalistů, co mohou i nadále trénovat a hrát. Jaké to je trénovat a hrát během pandemie?

Je to vlastně stejné, jako před covidem, pouze nás testují před každým zápasem a hrajeme bez fanoušků, což bylo ze začátku zvláštní, ale rychle jsme si zvykli. Doufám, že se příští sezónu dočkáme a bude se hrát i první liga.

Rok 2020 je za námi a přichází snad o něco lepší rok 2021. Jaké jsou tvé plány a cíle v tomto roce, jak osobní tak sportovní?

Tak chci na sobě zapracovat, abych měl příští sezónu větší přínos jak pro Hradec, tak pro Vyšehrad. A jinak bych po sezóně chtěl někam k moři a odpočinout si, pokud to situace dovolí.

Chápu že za Sokol Vyšehrad jsi odehrál jenom 2 zápasy a již celkem dávno, ale i přesto se zeptám. Jak se ti na Vyšehradě hrálo?

Hrálo se mi dobře, dostal jsem i víc prostoru, než jsem čekal, bohužel se mi nedařilo tolik střelecky, jak jsem chtěl, proto doufám, že to budu moct příští sezónu napravit.

A poslední otázka. Co tvoje další zájmy mimo basketbal?

Mimo basket se dost zajímám o boty značky Jordan, sám mám menší sbírku a rád si zahraju s kamarády nějakou tu hru na počítači.

Díky za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v osobním i basketovém životě!