Diplom a pochvala pro trenéra Macha

19.02.2021 | Štěpán Srp

"Za správný přístup k trénování a obětavou práci pro děti a mládež. Pro jednoho z nejlepších trenérů dětí a mládeže." Toto pravý diplom, který dostal náš trenér Kryštof Mach za svojí skvělou práci a výchovu těch nejmladších v našem klubu.

Velké ocenění a pochvalu dostal náš trenér (a hráč "A" týmu) Kryštof Mach za svojí práci se svými svěřenci během koronavirové pandemie. Kryštof i v této složitější době pořádal venkovní individuální tréninky se svými hráči a to s maximální snahou o dodržení všech vládních a hygienických opatření. Venku individuální trénink v omezeném počtu a večer ještě online tréninky se všemi. Tato báječná práce mu vysloužila diplom a ocenění od organizace Díky, trenére.

Zde krátký rozhovor s trenérem Kryštofem Machem:

Kryštofe, za co jsi tedy vlastně dostal diplom a pochvalu od Díky, trenére?

Jak se píše na Diplomu za správný přístup a obětavou práci pro děti a mládež. Za poslední rok bych tam přidal ještě pevnou vůli a spoustu nervů. :D

Co vlastně se svými svěřenci děláš, když není možné hrát basket (ať už kvůli restrikcím nebo třeba kvůli sněhu)?

Teď to máme rozdělené na online a individuální venkovní tréninky. Kluci dostávají od nás skoro větší porci tréninků než za normálního režimu. :D Samozřejmě venku při sněhu se moc basket dělat nedá, takže spíš ostatní sportovní aktivity. Teď je hlavně důležité udržet děti v pohybu.

Jsi nejen trenér našich nejmladších, ale i hráč našeho "A" týmu. Kdybys si tedy měl vybrat mezi hráčem a trenérem, co dostane přednost?

Těžké rozhodování, naštěstí jsem to do teď vždycky dokázal skloubit, takže doufám, že se i dál nebudu muset takhle rozhodovat. :D

Díky za rozhovor!

Kromě těchto pochval a ocenění, Díky, trenére dále pravidelně vybírá nejlepší trenéry v republice a oceňuje jejich práci s dětmi. Snaží se tak upozornit na záslužnou činnost mnoha trenérů, kteří se dětem věnují a vedou je nejen k tomu být lepšími sportovci, ale i lepšími lidmi. Každý rok Díky, trenére vybírá jednoho nejlepšího trenéra, který poté dostává ocenění a finanční podporu.