Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#ACKO | Pražské derby na Výtoni

30.09.2020 | Štěpán Srp

V posledním utkání, ve kterém nás budou moci ještě podpořit diváci, vyzveme na domácí Výtoň Aréně pražského rivala Sokol Pražský. 

3. kolo české 1. ligy bude poslední možností vidět basketbalovou první ligu na vlastní oči, před tím než vstoupí v platnost nová pravidla omezující návštěvy sportovních utkání. Náš tým má to štěstí, že v tomto kole hraje na domácí palubovce a může se ještě naposledy předvést svým divákům na pražské Výtoni.

Naposled s podporou fanoušků vyzvou Muži "A" v pražských derby tradičního rivala Sokol Pražský. Tým Sokola Pražského sehraje v pátek na Výtoni svoji letošní premiéru, neboť jeho první dvě utkání byla odložena.

Tým z "Ípáku" není pro náš "A" tým ničím novým. Mezi lety 2003 a 2019 sehrály týmy spolu celkem
27 soutěžních utkání. 16 z těchto utkání skončilo lépe pro soupeře, naopak 11 zakončili vítězně vyšehradští.

A je to již 2. sezóna v řadě, kdy se oba celky setkávají v české 1. lize. V minulé sezóně na sebe týmy narazily dvakrát. První vzájemné utkání dokázal vyhrát náš tým (69:63), avšak o dva měsíce později nás v odvetě dokázal přehrát tým Sokola Pražského (85:65)

Komentář asistenta trenéra Jana Kefurta k zápasu s pražským rivalem:
"První 2 kola neproběhla podle našich představ, ale nehledě na výsledek víme, že se dalo 2x vyhrát. Už teď víme, že ve 3. kole se budeme naposledy hrát s diváky a bude to derby, jedno z nejvíc tradičních. "

Tým Sokola Pražského skončil v minulé sezóně na průběžném 10. místě s bilancí 10 výher a 13 proher. Nejlepšími střelci byli Štěpánek (12.2 ppg) a Hartig (14.4 ppg).

"Sokol Pražský je historický rival s kterým nechceme prohrávat. Náš plán je jasný, určitě zlepšit obranou činnost, která nás trápí a přidat k tomu kvalitní organizaci v útoku", dodává k pátečnímu utkání asistent Kefurt.

Vzhledem k budoucím vládním opatřením se jedná o poslední možnost podpořit tým Sokolu Vyšehrad!

Dorazte tedy tento pátek 2.10 v 19:00 na domácí Výtoň Arénu podpořit tým Sokola Vyšehrad v derby proti Sokolu Pražskému.


Zápase můžete sledovat zde.

Živé statistiky zde.

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS