Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#ACKO | Neúspěšný začátek sezóny s Plzní

21.09.2020 | Štěpán Srp

Novou sezónu začal náš "A" tým domácím utkáním se západočeskou Plzní, které po vyrovnané první polovině podlehl rozdílem 14-ti bodů.

I basketbalovou 1. ligu postihli vládní opatření proti koronaviru. Na domácí utkání bylo tedy možné dorazit pouze v rouškách a účast byla omezena pouze na 40 míst, která bylo třeba dopředu rezervovat. 

I přes omezené množství fanoušků, vstoupili Pražané do utkání s chutí vyhrát. Po vyhrané první čtvrtině následovalo velmi vyrovnané druhé hrací období a poločasové skóre 36:39 pro tým z Plzně. V těchto dvou čtvrtinách táhla domácí nová posila David Chaloupka (celkem 26 bodů).

Ve druhé půlce se však náš tým dostal do problémů s fauly a problémem začala být celkově činnost na obrané půlce. Velké množství laciných košů a košů po útočném doskoku vedla k navýšení vedení Západočechů na 10 bodů. Tento rozdíl si již hosté v posledním hracím období a ohlídali a postupně i navýšili na konečný výsledek 75:86 pro Lokomotivu.

Komentář nejlepšího střelce Sokolu Vyšehrad, Davida Chaloupky: 
Proti Plzni nám hlavně chyběla kvalitnější obrana jak 1 na 1, tak týmová v rotacích. V první polovině nám pomohla dobrá úspěšnost střelby za 3 body. V druhém poločase se několik hráčů dostalo do problémů s fauly a bylo to vidět na naší “opatrnosti” v obraně. Soupeř lépe využil faktu, že rozhodčí pískají většinu kontaktu a dostával se častěji na čáru trestných hodů. Věřím, že nám tento zápas přinesl dobré zkušenosti do dalších bojů. My se z toho musíme poučit a připravit se na další zápas.

Muži "A" budou mít šanci si spravit chuť již tento pátek od 20:00 na pražské Folimance, kde vyzvou rezervu USK Praha.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 75:89 (-14)

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka - 26, Radovski -12, Končický - 11, Jovanovič - 8, Mráz - 6, Vrťátko - 5, Mach - 5, Kadlčík - 1, Večera - 1, Plavka - 0, Miličič - 0, Přibyl - 0

Střelba 3b.: 11/33 (33%)
Střelba 2b.: 13/32 (40%)
Trestné hody: 16/22 (72%)
Doskoky: 19 + 13
Fauly: 33

Celé statistiky: https://www.fibalivestats.com/u/CBFFE/1736488/index.html 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS