Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#ACKO | O přípravě a sezóně s kapitánem Filipem Končickým

14.09.2020 | Štěpán Srp

Muži "A" ukončili svoji letní přípravu a chystají se na začátek sezóny v první lize mužů. V rámci přípravy absolvovali svěřenci trenéra Marka čtyři týdny přípravy proložené několika přípravnými utkáními. Již v pátek je ale čeká první oficiální zápas sezóny. Na otázky o letní přípravě i nadcházející sezóně odpovídal kapitán Filip Končický.


Filipe, tým má za sebou několik týdnů přípravy včetně několika přípravných utkání. Jak by jsi jako kapitán celou přípravu zhodnotil?
Letní příprava byla letos dost intenzivní a náročná. Narozdíl od jiných sezón jsme začali trénovat už od prvního srpnového pondělí a trénovali jsme pětkrát, někdy i šestkrát týdně. Takže z mého pohledu jsme fyzicky celkem dobře připraveni. Co se týče přípravných zápasů, těch bylo také dost. Odehráli jsme jich celkově sedm. S kvalitními soupeři a výbornými hráči. Samozřejmě v zápasech bylo hodně chyb, čemu se asi nedá divit, ale zas jsme to doháněli svým nasazením, které bylo občas větší než 100%. Velké pozitivum je, že jsme skončili s kladnou bilancí čtyři výhry, tři prohry.

Po půlroční pauze se opět vrací přerušená 1.liga. Jak se po dlouhé odmlce těšíš na začátek sezóny a jaké jsou tvé vyhlídky na sezónu?
Každý správný hráč se nemůže nové sezóny ani dočkat. Tak je to taky u mě. Co se týče vyhlídek, jsou jen pozitivní. Doufám, že bude nadcházející sezóna ta zlomová a vyhoupneme se z té druhé poloviny tabulky do té první.

Jaké je to být kapitánem? Cítíš na sebe nějaký tlak nebo zodpovědnost, co se týká zapojování nových hráčů do týmu nebo třeba výsledků?
V první řadě bych chtěl říct, že jsem moc vděčný za to, že mě tým zvolil za kapitána. Určitě nějaký tlak je, ale není to nic strašného. Než spíš zodpovědnost za výsledky, se snažím aby naše týmová chemie byla dobrá. Aby se všichni hráči cítili u nás na Vyšehradě v pohodě a součástí týmu. Když přijde někdo nový, tak se snažím, samozřejmě nejen já, ale celý tým, mu vyjít se vším vstříc a aby neměl s ničím problém.

Díky za tvůj čas a tvoje odpovědi. Je něco co by jsi chtěl na závěr vzkázat našim fanouškům?
Určitě žádám všechny fanoušky a kamarády, aby chodili na domácí zápasy a podpořili nás i celý Sokol Vyšehrad, budeme to potřebovat.

Již v pátek čeká Muže "A" první ligové utkání proti týmu z Plzně. Rozpis všech utkání pro tuto sezónu naleznete zde

V utkání budou k vidění mimo jiné i čerstvé posily Sokolu Vyšehrad, které jsem představili na našem Facebooku a Instagramu.

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS