#ACKO | REPORT - Týden plný přípravných zápasů

09.09.2020 | Štěpán Srp

Muži "A" mají za sebou velmi náročný týden plný přípravných utkání. Během šesti dní odehráli 4 velmi náročná utkání. Z těchto utkání si odváží 2 velmi zasloužená vítězství.

SOKOL VYŠEHRAD vs. USK PRAHA "B" 81:90 (-9)
První přípravné utkání sehrál náš "A" tým v úterý 1.9. na domácí Výtoň Aréně proti rezervě USK Praha.
Utkání bylo hrané na 45 minut a mělo velmi vyrovnaný průběh. Hrálo se ve vysokém tempu, avšak rozhodujícím faktorem byl počet neproměněných zakončení z naší strany.

Body Sokol Vyšehrad: Radovski - 22, Jovanovič- 13, Vrťátko - 8, Chaloupka- 5, Končický- 5, Kadlčík- 3, Martišek- 3, Přibyl-0, Růžička- 0, Srp- 0, Večera- 0

Střelba 3b.: 27/8 (30%)
Střelba 2b.: 33/10 (30%)
Trestné hody: 30/23 (58%)
Doskoky: 26 + 17
Fauly: 17

USK PRAHA "B" vs. SOKOL VYŠEHRAD 65:75 (+10)
V pátek byla na programu odveta s USK "B". Na rozdíl od úterního klání měli vyšehradští výborný vstup do utkání, pokažený pouze úspěšností trestných hodů. Brzký náskok však udrželi a zápas dovedli k úspěšnému konci.

TURNAJ O ŠTÍT MĚSTA LITOMĚŘICE
Náročný týden zakončili muži "A" v Litoměřicích. Konkrétně na turnaji o štít města Litoměřice, kam sjeli 4 týmy, a to nejen z ČR.

SEMIFINÁLE | SLAVOJ LITOMĚŘICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 75:55 (-20)
Náš tým však na turnaj dorazil ve velmi okleštěné sestavě, která především kvůli nemocím čítala pouze 8 hráčů. Tohoto velmi náročného úkolu se však náš tým ujal velmi dobře. V semifinále s domácími Litoměřicemi, jsme se soupeřem drželi krok do poslední čtvrtiny, tam však soupeř, kvůli velkému počtu chyb v obrně, odskočil až na finální rozdíl 20 bodů.

O 3. MÍSTO | SOKOL VYŠEHRAD vs. DRESDEN TITANS 73:70 (+3)
V zápase o třetí místo jsme měli unikátní možnost porovnat síly s německým týmem, konkrétně s týmem Dresden Titans. Únava ze sobotního utkání byla k vidění již od první čtvrtiny, kdy našim hráčům chyběla energie i nasazení na obou stranách hřiště. Po nepodařeném úvodu se nám podařilo opět dostat do zápasu. Vybudovali jsme si i mírné vedení, které jsem si i navzdory únavě dokázali udržet až do konce zápasu.

Konečné umístění na turnaji v Litoměřicích:

1. BK Lokomotiva Plzeň
2. Slavoj BK Litoměřice