Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#ACKO | REPORT - Domácí prohra a úspěšná odveta se Slávií

23.08.2020 | Štěpán Srp

Muži "A" odehráli svá první dvě přípravná utkání s nově sestavenou pražskou Slávií. V úterním domácím utkání náš tým podlehl 70:106, chuť si však spravil ihned v sobotu v Lounech těsnou výhrou 70:69.

První ze dvou utkání se konalo na zcela zaplněné Výtoň Aréně v úterý 18.8. Tým z Edenu se v úvodu ujal desetibodového vedení, které si po dobu celého zápasu držel a postupně navyšoval. Konečný rozdíl se tedy nakonec vyšplhal na 36 bodů a finální výsledek 106:70 pro Slavii. Trenér Marko dal během netradičních padesáti minut utkání prostor všem 16-ti nominovaným hráčům.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SK SLAVIA PRAHA 70:106 (-36)

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka 14, Radovski 7, Gareis 10, Večera 4, Končický 2, Mach 2, Přibyl 1, Kadlčík 2, Martišek 2, Růžička 3, Jovanovič 3, Jonášek 2, Plavka 3, Miličič 2, Vrťátko 0

Střelba 3b.: 22/6 (27%)

Střelba 2b.: 33/16 (47%)

Trestné hody: 12/7 (58%)

Doskoky: 24+7

Fauly: 24

Rozhodčí:

Diváci: 189


Komentář křídla SV Jana Přibyla:
Nás první letošní zápas byl proti nové vzniklému týmu Slavie. Na začátku zápasu byla vidět menší nervozita na obou stranách. To se projevilo v počtu ztrát, kdy každý tým měl alespoň 20 ztracených míčů. V půlce první čtvrtiny se Slavie rozehrála a postupně navyšovala svůj náskok. Ten si držela až do konce utkání.
Do zápasu jsme vstoupili ve velmi široké rotaci, v 16 lidech. Hráli jsme na 3 pětky, aby se protočili všichni hráči. Nerovnoměrnost sil každé pětky se postupně projevovali, díky čemu získala Slavie takový náskok.

V sobotním zápase se, naopak od úterního, již od začátku hrál velmi vyrovnaný basketbal. Vyšehradští na zápas v Lounech dorazili v pozměněné, užší rotaci. Modrobílí se museli obejít i bez hlavního trenéra Marka, kterého zastoupil asistent Jan Kefurt. V dresu Slavie se představil i bývalý reprezentační kapitán Pavel Pumprla. I přes tuto novou posilu na straně soupeře, hráli naši hráči velmi vyrovnaný zápas. Ve třetí čtvrtině však tým Slavie zatlačil a udělal si náskok až 16 bodů. Ten se však díky obrovské energii jak hráčů na hřišti, tak hráčů na lavičce podařilo v posledním herním úseku stáhnout. Výsledkem bylo vedení až o pět bodů a dramatická koncovka, kterou lépe zvládl náš tým.

Komentář křídla SV Jana Přibyla:
Na druhý zápas jsme odjeli do Loun, kde Slavie měla několika denní soustředí. Na zápas jsme odjeli v sestavě 12 lidí, proti posílené sestavě Slavie o Pavla Pumprlu.
Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Do poločasu si Slavie vybudovala deseti bodové vedení, které navýšila až na nejvyšší rozdíl 16 bodů ve třetí čtvrtině. Poté co jsme začali více běhat a zlepšili obranu, stahovali jsme postupně jejich náskok a to i díky několika neproměněným střelám soupeře. Nějaké tři minuty před koncem jsme se odpoutali na rozdíl šesti bodů, bohužel po několika rychlých ztrátách za sebou bylo znovu srovnáno. Vedení se přelévalo ze strany na stranu. 40 vteřin do konce Pumprla proměnil nájezd a dostal soupeře do dvou bodového vedení. Po našem timeoutu se prosadil Radovskii a pomocí koše s faulem nám zařídil cenné vítězství.

Toto však nebylo naše poslední klání s novým pražským týmem. SK Slavia je totiž soupeřem "A" týmu v Západní skupině 1. Ligy.

Rozpis zápasů Mužů "A" zde.

 SK SLAVIA PRAHA vs. SOKOL VYŠEHRAD 69:70 (+1)

Body Sokol Vyšehrad: Radovski 20, Gareis 11, Vrťátko 11, Večera 8, Končický 7, Mach 7, Mráz 4, Přibyl 2, Kadlčík, Martišek, Růžička, Plavka 0.

Střelba 3b.: 17/5 (29%)

Střelba 2b.: 36/21 (58%)

Trestné hody: 23/13 (57%)

Doskoky: 31 + 11

Fauly: 22

 
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS