Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

MUŽI "A" | PREVIEW - V pátek venku od 19:30 proti YDEA Kondor

09.01.2020 | Norbert Martišek

Hráči Sokola Vyšehrad nastoupí v pátek venku v rámci patnáctého kola 1. ligy mužů proti YDEA Kondor.

V pátek čeká naše hráče druhé utkání tohoto roku. "My jsme rádi, že jsme zvládli první utkání v kalendářním roce 2020 a porazili jsme na domácí palubovce Basket Košíře," hodnotí vítězný vstup do nového roku asistent Jan Kefurt.

V aktuálním kole nastoupíme s pro nás už velmi známým soupeřem, a to proti libereckým Kondorům. Nejdříve se naši hráči utkali s tímto týmem v rámci šestého kola 1. ligy mužů. "První vzájemné utkání bylo poznamenáno tragickým výkonem rozhodčích, který vedl k situaci, která rozhodla o předčasném ukončení utkání a následně kontumaci ve prospěch Liberce", hodnotí zpětně prohru 0:20 Jan Kefurt. Další naše společné klání hostila Sportovní hala Kort v Liberci, a to v rámci druhého kola českého poháru mužů, kde si naši hráči poradili s Kondory poměrem (71:80).

"Důležité pro odvetu bude pokrytí klíčových hráčů a to především pendlů z Kooperativa NBL, ale i nových zahraničních akvizic. Určitě budeme chtít předvést dobrou energii v obraně a na útočné polovině především zlepšit výběr zakončení, se kterým souvisí útočný doskok, který v minulém kole úplně chyběl," předpovídá Jan Kefurt. Liberec se momentálně nachází na deváté pozici s bilancí (2:12). Nejlepšími střelci klubu jsou stálice Kroutil 19.3b, Žikla 14.3b a nově i posily Taylor Jr. 16.5b, Pagentine 15.8b. "Už je téměř jasné, že spadneme do skupiny play-out a pokud se nechceme dostat do problémů s udržením soutěže měla by být výhra nad Libercem prioritou," hlásí před utkáním Jan Kefurt.

Venkovní zápas proti YDEA Kondor startuje 19:30. V živém přenosu ho bude vysílat TVCOM.

Živý přenos:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-1-liga/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2019-2020/182107-BK-Kondori-Liberec-Sokol-Vysehrad.htm

Statistiky:
https://www.fibalivestats.com/u/CBFFE/1473694/?fbclid=IwAR1rVUyC5jYVeImEBU119dMi6H6A_y-nmUFFzEghlVi3kq2K_YRmIYPH2-Y

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS